انقلاب اسلامي ، مژده حكومت صالحان

انقلاب اسلامي ، مژده حكومت صالحان<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اينكه سوال اساسي اين است كه در آستانه ظهور كه همه جا را ظلم و تباهي پر كرده ، چنين كساني چگونه ساخته خواهند شد و از كجا تامين مي گردند ؟ آيا مي توان اميدي به پيدايش اين همه فطرت گراي حق جو و اين همه فدايي امام زمان (عج) داشت ؟

با كمال خوشوقتي و با اميد بسيار و به جا و باشادي حقيقي پاسخ مي دهيم :آري

پيامبر گرامي اسلام مژده چنين تحول عظيمي را آن هم در آستانه ظهورچنين داده است :

مردمي از مشرق قيام مي كنندو مقدمه سلطنت مهدي را فراهم مي كنند.(كشف الغمه،ج 2،ص 477)

‌‌آري آن نيروي عظيم وآن توده مردمي حق جو ودوستدارو مطيع امام زمان (عج) كه قبل از ظهور بايد باشند تا حضرت را در امرظهور و مشكلات پس از آن ياري دهند ،از يك انقلاب اسلامي بايد تامين شود؛يعني انقلاب اسلامي ايران .به راستي هم به وجود آمدن يك لشكر مناسب با اهداف حضرت ، بدون يك انقلاب بزرگ وسازنده امكان پذيرنيست . ممكن است ، ده ها يا صدها نفر را با درس و آموزش نفر به نفر ساخت ، اما ساخته  شدن يك توده ميليوني كه همگي دست به شمشير و پابه ركاب آماده ملحق شدن به حضرت باشند ، بدون يك انقلاب بزرگ و قوي اسلامي ممكن نيست . انقلابي كه مي بايست در هسته مركزي و در ذات خود آن قدر قوي و پر محتوا و نوراني باشد كه وقتي بر پا شد و منفجر گرديد ، شعاع آن بتواند ميليون ها خفته و غفلت زده را بيدار و هوشيار كند و به همه آن ها گرماي ايمان ، نيرو و مقاومت و صلابت در برابر دشمنان ببخشد . انقلابي كه بتواند يك پايگاه بزرگ و قوي مردمي و متناسب با اهداف حضرت را به وجود آورد.

ملت سمتديده و طاغوت زده ايران ، در يكي از تاريك ترين و پر اختناق ترين مراحل تاريخ ، زماني كه ايران جزيره ثبات ابر قدرت ها بود وآن ها از همه جهت بر اين  كشور حاكميت داشتند ، شاهد چنين انقلابي شد . انقلابي كه هيچ كس خواب آن را نمي ديد و وقتي كه آغاز شد ، بسياري حتي كمترين اميدي به پيروزي آن نداشتند. چه بسا گروهي از خواص وبزرگان كه اين كار را عبث و يك خون ريزي بي حاصل مي ديدند، امام امت را نصيحت مي كردند كه حركت را متوقف كند وبا شاه كنار بيايد و جلوي اين خون ريزي ها را بگيرد .ضمن نصيحت او اظهار مي داشتند كه چه كسي جواب اين خونها را مي دهد ؟

ولي همانطور كه معصومين (ع) مژده اين انقلاب بزرگ را داده بودند ، چون خداوند اراده  واخلاص و فداكاري اين ملت را ديده بود ، اراده كرد  كه خون بر شمشير پيروز شود و ملت با دست خالي بر همه قدرت هاي تا دندان مسلحي كه نمي خواستند اين انقلاب پيروز شود ، غلبه كرد .

خداوندخود در قرآنش چنين وعده داده است: ))اگر خدا را ياري كنيد شما را ياري مي كند و قدم هايتان را ثابت مي نمايد))

واين ملت تصميم  به ياري دين خدا و نائب امام امام زمان (عج) گرفته تا بتواند خود را به صاحب الزمان (ع) برساند و چنين نيز خواهد شد ؛ زيرا همانطور كه معصومين (ع)وعده داده اند خداوند چنين اراده كرده است .

انقلاب اسلامي ايران با بر خورداري از محتواي قوي تفكر شيعي و ولايت ونيز الهام از قيام سيد الشهدا (ع) و پذيرش امامت و رهبري نائب امام زمان (عج) در زمان بسيار كوتاه ، ميليون ها فطرت گراي آماده را به وجود آورد كه تاريخ هرگز اين همه فطرت گرا و مومن حقيقي كه حاضر باشند ، از دل وجان براي حاكميت دين خدا و رهبر معصوم الهي فداكاري كنند ، به خود نديده است . واين بزرگترين معجزه و كاركرد انقلاب اسلامي كه معجزه الهي است ، مي باشد.

وبي مناسبت نيست كه در اين جا سخن را به ذكر چند روايت از معصومين (ع) در باره انقلاب اسلامي ، كشته هاي آن ، رهبري و بلاخره آينده آن متبرك كنيم كه علاوه بر اين جهت ، مايه آرامش دل هاي پاك دوستان عزيز و عاشق امام زمان (عج) مي گردد:

پيامبر خدا (ص) ما خانداني هستيم كه خداوند بر ايمان آخرت را بر دنيا بر گزيد . پس از من خاندانم با سختي و آوارگي و تبعيد روبه رو خواهند شد تا آن كه از مشرق زمين مردمي قيام مي كنند با پرچم هاي سياه كه حق را مي طلبند، اما به آنان داده نمي شود  واز اين رو دست به جنگ مي زنند و پيروز مي شوند و آن چه خواسته اند ، به آن ها داده مي شود ، ليكن آن را نمي پذيرند تا به مردي از خاندان من بسپاردندش ؛ مردي كه هم نام من و پدرش نيز هم نام پدر من است . او فرمانرواي جهان مي شود و دنيا را پراز عدل و داد مي كند ، همچنان كه پر از انحراف و ستم  كرده بودند . هريك از شما يا بازماندگان شما  اين مردمان را درك كند به آنان بپيوندد ، حتي اگر براي پيوستن به آن ها لازم باشد از روي برف بخزد ؛ زيرا آن پرچم ها ، پرچم هاي هدايت است .(ميزان الحكمه ،ج2،ص666)

 

در محرم الحرم در ملك عجم ، انقلاب مي گردد، خون ها ي بسياري ريخته مي شود و شاه آنان مي گريزد و بعد از چندي از غم و غصه مي ميرد ، اين انقلاب  ادامه پيدا مي كند پس شما ها مردم را به ظهور حضرت حجت بشارت دهيد (منتظر تاريخ ، ص47 )

 

بر گرفته از كتاب آشتي با امام زمان (عج).....نويسنده محمد شجاعي.....نشر محيي

/ 20 نظر / 54 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یه منتظر

سلام.. انشاالله که همین گونه باشد و... وبلاگ خوبی داری موفق باشی تسلیت عرض میکنم این ایام رو به شما و.. به روزم در پناه حق دلا در عاشقی ثابت قدم باش که در این ره نباشد کار بی اجر برآ ای صبح روشن دل خدا را که بس تاریک می بینم شب هجر

ماری

شيعه بايد آبها را گل كند / خط سوم را به خون كامل كند/ خط سوم خط سرخ اولياست / كربلا بارزترين منظور ماست/ شيعه يعني تشنه جام بلا / شيعگي يعني قيام كربلا/ شيعه يعني بازتاب آسمان / بر سر ني جلوه ي رنگين كمان/ از لب ني بشنوم صوت تو را / صوت « اني لا اري الموت» تو را/ شيعه يعني امتزاج ناز و نور / شيعه يعني رأس خونين در تنور/ شيعه يعني هفت وادي اضطراب / شيعه يعني تشنگي در شط آب ...........

ال يس

هو الحق سلام عليکم شما ميتونيد منو لينک کنيد بلاخره در يک وبلاگ درباره انقلاب ديدم نوشته که وب شما بود خدا خيرتون بده التماس دعا در اين ايام شهادت يا حق

احسان

سلام. خسته نباشید. ممنونم که سر زدید. سوگواری هایتان مقبول درگاه خداوند متعال. پرودگارا ! در مصیبت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، دلی شکسته و قلبی محزون و چشمانی پر اشک عنایت فرما. آمین. با ذکر مصیبت ارباب غریبمان، حضرت سیدالشهداء(ع) به روز شدم. 1- مصیبت حضرت علی اصغر(ع). 2- مصیبت حضرت علی اکبر(ع). 3- مصیبت حضرت ابوالفضل(ع). منتظر حضور حضرتعالی هستم. اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عج). التماس دعا. کربلایی و عاشورایی باشید. یا امیرالمومنین، حیدر(ع) مدد.

صادق

اسلام علیک یا ابا عبدالله دوست خوبم سلام بسیار مطلب خوب و پر محتوایی نوشته ایی. به امید قبولی سوگواری همه ی عاشقان اهل بیت در این ماه عزیز. التماس دعا

عاشورائيان

بسم الله // ابدا و الله ما ننسی حسینا ... یا اباعبدالله

آفتاب مهر

بسم رب المهدی (عج).../باز هم محرم دیگری از راه رسید و تصویری از بزرگترین مصیبت ممکن، پهنه‌ی جوامع انسانی را سیاه پوش کرده است و چنان آتشی از عشق او در دل ما شعله ور شده است که هیچ آبی تهدیدگر شراره‌های آن به سردی و خاموشی نیست... و اکنون در میانه ماه محرم، در غم و عزای سرور و سالار شهیدان کربلا گریانیم و دلخوش به روزی هستیم که موعودمان پشت بر دیوار کعبه دهد و با صدایی که در تمام عالم شنیده شود بانگ برآرد که : ((الا یا اهل العالم... انا القائم المُنتَظَر...انا صَمصام المُنتقم... اِنّ جَدّی حُسین قتلوهُ عطشانا... انّ جدی الحسین طَرَحوه عُریانا...انّ جدی حسین سهقوهُ عُدوانا...)) و از نهان جان خویش آه برمی‌آوریم و دعا می‌کنیم که : اَللّهُمَّ صَلِّ عَلَیهِ وَ قَرِّب بُعدَهُ وَ اَنجِر وَعدَهُ وَ اَوفِ عَهدَهُ. بار الها بر او درود فرست و دوری او را نزدیک کن و وعده‌اش را برسان و به عهدش وفا فرما. /به روزیم و منتظر/ در انتظار ظهور آفتاب مهر/

ghasedake yaar

غروب های غريب..در اين رواق نياز..پرنده ساکت و غمگين..ستاره بيمار است..دو چشم خسته من.. در اين اميد عبث.. دو شمع سوخته جان هميشه بيدار..تو نيستی که ببينی.................ghoroob-haaye-gharib.persianblog.ir

نورا

مهربانا!..... چه زيباست رستاخيز دوباره زمين و دگرگوني جانها با تو... چه ديدني است هلهله شادماني باغ و هزار دستانش با تو... و چه باشكوه است فصل شكفتن همدلي ها با ياد تو... پس از مهربان!....... بگذار بهار و نوروزت بار ديگر، بر سرزمين زندگي ما طلوع سبز كند و ما را از كهنگي سالها تنهايي رهايي بخشد........با سلام به شما دوست عزیز، خوبید؟........پیشاپیش فرا رسیدن اربعین حسینی رو خدمت شما و خانواده محترمتون تسلیت عرض میکنم و سالی پربار و پربرکت را برایتان آرزومندم.........بهاری باشید......یا حسین!